Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Заработай на своих яйцах!

 

NautMEN

Īstā vārdā Jānis Kauliņš

biogrāfija

Bērnība (1976-1982)

 

    NautMEN dzimis 1976.g. 4. aprīlī Rīgā. Trīs gadu vecumā mātes pamests paliek dzīvot kopā ar tēvu invalīdu un alkoholiķi, kurš (Rīgā Lillijas iela 7) turēja nelegālu alkohola tirdzniecības vietu (točku - tautā tika saukta „Ziļonka” no mājas krāsas). Bērnība pagāja ar biežiem nakts viesiem, kas nāca pakaļ kārtējai alkohola devai. Tādas lietas, kā ķieģelis, kas ielido nakts vidū pa logu vai nodzerta purna skandāls, par sliktu preci vai tās trūkumu, bija pašsaprotamas un ikdienišķas lietas. Tēva mūžīgā atrašanās alkohola reibumā neveicināja rūpes par NautMEN un dzīve uz ielas likās norma. Pieradis pie šīs normas NautMEN praktiski vienmēr aizbēga no bērnu dārza, ja arī bija tur nogādāts.

 

Izglītība (1982-1991)

 

    1981.gadā beigās NautMEN vecmāte paņem viņu dzīvot pie sevis, bet arī tur dzīve nav rožu dārzs, jo vecmāte dzīvo kopā ar NautMEN tēva brāli, vedeklu un divām meitām divistabu dzīvoklī (Rīga, Slokas iela 215) un NautMEN skolas gaitas sāk Rīgas 5. internātskolā. Trešās klases sākumā par sliktu uzvedību un pastāvīgu bēgšanu no skolas NautMEN tiek izsūtīts trimdā uz Biržu internāt skolu, kā pēdējo instanci pirms Daugavpils kolonijas. Nomācījies līdz astotajai klasei NautMEN atgriežas Rīgā, jo Tēva brālis ar ģimeni pamet Rīgu un pārvācas uz dzīvi laukos. Deviņu klašu izglītību NautMEN pabeidz Rīgas 49. vidusskolā.

 

Juku laiki (1991-1994)

 

    Četrpadsmit gadu vecumā pabeidzis deviņas klases NautMEN aiziet strādāt „Rīgas lauksaimniecības mašīnbūves” rūpnīcā (lai varētu samaksāt par savu dzīves vietu un pārtiku) un iestājas Rīgas 3. arodvidusskolā kurā nomācas pāris mēnešus un tiek atskaitīts par kavēšanu. Kavēšana saistīta ar nesamērīgo dzīves ritmu, darbs – skola – ielu dzīve. Darbā maksā 15Ls mēnesī (tajā laikā normāla alga) bet uz ielas var nopelnīt 15Ls dienā. Dzīve uz ielām deviņdesmito gadu sākumā ir ļoti krimināla un NautMEN pa to grozās kā māk. Ir daudz sliktu epizožu viņa dzīvē, bet Laimes māte nosargā un NautMEN nenokļūst cietumā. Saprazdams, ka tā tālāk turpināt nevar, NautMEN pats pieņem lēmumu, ka ir jāpamet Rīga, ja nē tad cietums neizbēgams un dodas brīvprātīgā trimdā pie tēva brāļa uz Koknesi, tālāk no kriminālās Rīgas.

1993.g. NautMEN brīvprātīgi pievienojas Aizkraukles 55. zemessardzes bataljonam, kur pirms militārā dienesta trenējas kopā ar zemessardzes sarkanajām beretēm.

1994.g. rudenī NautMEN brīvprātīgi aiziet dienēt Latvijas armijā un kā brīvprātīgais izvēlas dienēt Cēsu zemessardzes rotā (tagadējā Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skola).

 

Aktīvais dienests (1994-2000)

 

    Nodienējis gadu Cēsu zemessardzes rotā NautMEN 1995.g. brīvprātīgi piesakās un iestājas jaunizveidotajā militārajā vienībā „Baltijas miera bataljons” un ir šīs vienības pirmais iesaukums. No 1995.g. līdz 2000.g. NautMEN „Baltijas miera bataljona” sastāvā iepazīst pasauli no dažādiem dzīves skatupunktiem.

Zviedrija - Gatavošanās pirmajai misijai Bosnijā, Zviedrija sociāli lieliska un pārtikusi, bet ar etniskiem konfliktiem starp vietējiem un iebraucējiem.  

1996.g. piedalās pirmajā starptautiskā miera misijā Bosnijā kopā ar Zviedrijas bruņotiem spēkiem.

Bosnija - liela bēda uz Eiropas kartes, ar spēcīgu iespaidu par pilsoņu karu, tā sekām un kara posta šausmas, ar spoku ciemiem un mīnētiem laukiem.

Dānija - Gatavošanas otrajai misijai. Dānija gandrīz tā pati Zviedrija gandrīz viss labi, tikai vietejie iebraucējus sauc par "White Niger".

1997.g. piedalās otrajā starptautiskā miera misijā Bosnijā kopā ar Dānijas bruņotiem spēkiem. 

2000.g. beidzoties līgumam pamet aktīvo dienestu.

 

Uzņēmēj darbība

 

    Pēc dienesta armijā NautMEN sāk nodarboties ar uzņēmēj darbību.

Ir bijuši mazāk un vairāk veiksmīgi projekti gan Latvijā gan Igaunijā, bet darbība turpinās vēl šobaltdien tādos projektos kā:

 

www.ieramesana.lv

www.autogazes.lv 

www.tomanoma.lv

www.rigaspasts.lv

www.motokurjers.lv

www.krāsns.lv

 

Biedrība „49cc”

 

    2008.gadā NautMEN nodibina biedrību „49cc” un aktīvi tajā darbojas, biedrības aktivitātes ir apskatāmas www.49cc.lv 2011.gadā biedrība „49cc” iegūst sabiedriskā labuma statusu un biedrības aktivitātes paliek plašākas.

 

 

 

 

HTML Hit Counter

1. Pa sliktam neko nevar sarunāt.

2. Tikai "Labais" tev dod mieru, laimi, svētlaimi.

3. Tev var būt viss, ko Tu vēlies, "Labais" tev ļauj to saprast.

4. Ir tikai svētā trīsvienība "Gribu - Varu - Daru".

5. Tikai brīvam cilvēkam piemīt svētā trīsvienība. (no 4.)

6. Katram pienākas kukulis maizes (ietilpst guļvieta zem jumta), par četrām darba stundām diennaktī.

7. Katram ir tiesības nēsāt brīvi, jebkādu ieroci, pēc paša izvēles pašaizsardzībai.

8. Varmācība un apspiešana ir ļaunāka par nogalināšanu.

9.  Par vīnu un azartspēlēm - Abas šīs lietas ir liela nelaime, bet vienlaikus arī kāds labums priekš ļaudīm. Tomēr nelaime ir lielāka nekā labums.

10. Jūsu sievas ir jūsu pļaujas lauks. Ejiet tajā, kad vien vēlaties. Un dariet labu un esiet Labi.

11. Viņām ir tādas pašas tiesības kā viņiem, tikai vīri ir par vienu pakāpi augstāk, kā tēvs un bērns.

12. Bārda ir, kā dienesta pakāpe armijā, kam ir barda komandē tos, kam bārdas nav, neatkarīgi no dzimuma.

13. Neklausīt Bārdu ir Kauns un negods.

14. Bārdu konfliktā problēmu risina pašas Bārdas, Bārdas drīkst ņemt palīgā 5 palīgus.

15. Kurš/uri pēdējie paliek kājās, tie arī vinnējis/uši.

16. Bārdas jaunās zemes neieņem, bet līdz Nāvei aizstāv savējās.

17. Par savu Teritoriju Bārda rūpējas, kā Tēvs par Meitu.

18. Ja tev ir jautājumi par iepriekš teikto, sāc lasīt no paša sākuma (no 1.)